Зупинення будівництва, де виявили унікальний підвал

Нардеп Горват звернувся в мінкульт щодо зупинення в Ужгороді будівництва, де виявили унікальний підвал

Про це Р.Горват написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, опублікувавши копію відповідного документа.

“Як і обіцяв, разом із помічниками розібрався у ситуації з будівництвом на площі Поштовій в Ужгороді і, як результат, спрямував міністру культури Євгену Нищуку відповідне звернення. До законності всіх процесів, що зараз відбуваються на Поштовій, може бути кілька питань.

По-перше, будівельні роботи ведуться в історичній частині міста і не можуть розпочинатися без відповідного погодження Міністерства культури.

По-друге, навіть якщо таке погодження є, у випадку, якщо під час будівництва виявляють знахідку археологічного або історичного характеру, виконавець робіт зобов’язаний зупинити їх подальше проведення і протягом однієї доби повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини.

А тому звернувся до міністра Нищука із проханням вжити заходів і припинити проведення будь-яких робіт на об’єкті будівництва на площі Поштовій, 4а в Ужгороді. Окрім того, чекаю на інформацію про наявність експертного висновку за результатами наукової археологічної експертизи. Цікавить також, чи погоджував Мінкульт проект цього будівництва від самого початку”, – прокоментував Р.Горват своє депутатське звернення.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, у понеділок, 1 липня, під час проведення будівельних робіт на площі Поштовій в Ужгороді працівники натрапили на вхід до старих підвалів, котрі пролягають під центральною частиною міста. Фахівці, котрі мали змогу оглянути знахідку, припускають, що підвали можуть датуватися XVIII століттям.

У дрій половині дня у міськраді повідомили, що роботи на об’єкті призупинені.

Разом з тим, наприкінці дня з’ясувалося, що працівники фірми-забудовника, що належить бізнес-партнеру міського голови Ужгорода Б.Андріїва Василю Ковачу, засипали вхід до підвалів.