В Ужгороді збудують меморіальний комплекс у пам’ять про загиблих захисників України

В Ужгороді на території військової частини 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону почалися роботи з облаштування…

В Ужгороді на території військової частини 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону почалися роботи з облаштування меморіального комплексу в пам’ять про загиблих захисників України.

“Думка про те, що таке місце має бути на території військової частини, з’явилася ще 2014 року, коли і я вперше потрапив на схід у зону проведення тоді ще Антитерористичної операції. Говорили про це і військові, і їхні родини, зокрема, й моя сестра Анна”, – розповів заступник командира 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону з морально-психологічного забезпечення майор Вадим Ворона.

Саме сестра майора Ворони – Анна Швець – і розповіла на своїй сторінці у FB про те, як ідея створення цього меморіалу перетворилась на реальний проект, котрий уже втілюється у життя. “Порозмовлявши з керівництвом, виявилось, що це питання давно обговорюється, але єдиною проблемою є брак коштів! Спільними зусиллями був створений проект меморіального пам’ятника, з яким ми звернулися до громадських меценатів міста з надією отримати фінансування (сума вийшла захмарною)”, – розповіла Анна.

За словами Вадима Ворони, спорудження такого комплексу і справді потребує значних коштів, яких, зрозуміло, у військової частини немає. “А зараз ми знайшли підтримку у реалізації даного проекту в особі Роберта Горвата. Процес вже запущено. Буде реконструйовано Алею Слави, де встановлять стелу з іменами військових 15-го окремого гірсько-штурмового батальйону 128-ї ОГШБр, які віддали життя, захищаючи Україну на сході, та загинули минулого року на Рівненському полігоні. Вже у понеділок почнуть готувати фундамент, майстри працюють над меморіальними плитами”, – каже Вадим Ворона.

Як пояснив Вадим Ворона, відкриття оновленого комплексу заплановано вже на середину липня. Поруч із меморіалом вшановуватимуть пам’ять Героїв, які віддали життя, захищаючи незалежність і суверенітет України, збиратимуться військові, аби згадати подвиг загиблих побратимів і свій шлях боротьби із російськими загарбниками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *